چند نکته در مورد آزمون سردفتری

🌐 چند نکته در مورد آزمون سردفتری

1️⃣ آزمون سر دفتری حدود یک دهه است که برگزار نشده است چون الزام قانونی به برگزاری آزمون وجود ندارد . مطابق قانون برای هر 15 هزار نفر یک دفترخانه پیش بینی شده است و با توجه به آمار سراسری سال 95 و افرایش جمعیت امسال این موقعیت پیش آمده است و ممکن است پس از 97 تا یک دهه دیگر برگزار نشود .

2️⃣ چه بسیار افرادی که سالهاست منتظر این موقعیت هستند که آزمون سردفتری برگزار شود و اگر از موقعیت کنونی استفاده نکنند ممکن است هرگز به آرزوی خود نرسند . بنابراین باید مطالعه منسجم و درستی داشته باشند . مطالعه میانبر و ارجاع داوطلب به مواردی وهمی امری است که نه عقل می پذیرد و نه در حوزه علم جایگاه دارد . شما باید حقوق را یاد بگیرید تا در آزمون و مشاغل حقوقی موفق شوید.
💥ده سال است که در همه سطوح آموزش حقوق فعالیت می کنم با هزاران داوطلب سرو کار داشته ام با صدها رتبه و قبولی ارتباط مستقیم داشته ام تاکنون از هیچ رتبه یا قبولی در آزمونها نشنیده ام که بدون زحمت و مطالعه موفق شده باشد💥

3️⃣ ادبیات فارسی و عربی بعنوان زبان، قواعد و آیین خود را دارند که در همه علوم از جمله حقوق ثابت است و باید رعایت شوند . کافیست به سوالات ادوار گذشته سردفتری مراجعه کنید به راحتی متوجه می شوید سوالات ادبیات فارسی و عربی سوالات در سطح کتب دبیرستان و پیش دانشگاهی هستند.
2 thoughts on “چند نکته در مورد آزمون سردفتری

 1. هاجر باقریان

  سلام
  بنده یک ترم تا اتمام دوره کارشناسی حقوق دارم و به همین خاطر موفق به شرکت در آزمون سردفتری نشدم. با توجه به اینکه در این نوشتار بیان کردید که ممکن است پس از آزمون 97، تا یک دهه بعد آزمونی برگزار نشود، به نظر شما منطقی هست از حالا برای آزمون احتمالی سال بعد برنامه ریزی و مطالعه کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  1. aajlaw نویسنده نوشته

   برای آزمون وکالت و قضاوت تلاش کنید . سر دفتری احتمالا به این زودیها برگزار نشود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.